VYZKOUŠEJTE SI ORIENTAČNÍ BĚH

Areál pevných kontrol pro orientační běh – Prostějov Hloučela

 

Co je orientační běh?

 
Orientační běh je sport, při kterém nejen vylepšíte svoji fyzickou kondici, ale zároveň zapojíte i myšlení při práci s mapou. V mapě jsou vyznačeny očíslované body, takzvané kontroly, které je třeba najít v terénu a to v daném pořadí s tím, že trasu mezi nimi si volí závodník sám dle mapy, kterou obdrží na startu.

Jak vypadají kontroly v terénu?

Na každé kontrole se nachází karta s číslem kontroly a QR kódem pro označení průchodu kontrolou.

 

 
 

Co budu potřebovat?

Bude Vám stačit mobilní telefon nebo tablet s libovolným operačním systémem. Zabudovaná GPS není potřeba. Dále bude potřebné připojení k internetu pro stažení aplikace MOBO, ve které naleznete mapu závodu a pomocí níž budete zaznamenávat průchod kontrolami. Pro průchod kontrolami připojení nutné není, ale pro uložení výsledků již ano. Výsledky stačí nahrát až z domova.

Jak stáhnout aplikaci?

Aplikace je zdarma ke stažení pro všechny běžné operační systémy mobilních zařízení - viz. Odkazy níže:

 

                   Apple iTunes                 Google Play (Android)                Windows Phone            Symbian

Jak s aplikací pracovat?

Tímto tlačítkem aktivujete fotoaparát pro načtení kódu na startu a na kontrolách. Mapu lze libovolně zvětšovat i zmenšovat. Ke správnému otočení mapy slouží kompas.

 

Vyhledejte trať zadáním názvu Prostejov – Hloucela do řádku pro vyhledávání. Po otevření se objeví mapa s tratí.

 

Nainstalujte a spusťte aplikaci. Pomocí této ikony se zaregistrujte pod svojí přezdívkou.

 

 
 

 

 

 

Jak uložit svoje výsledky?

Na stránkách mobo.osport.ee najdete tuto trať pod pořadovým číslem 138. Můžete si zde prohlédnout výsledky a zanechat komentář.

 

V levém dolním rohu se zobrazuje počet načtených kontrol. Pokud je nápis červený, je třeba pro uložení výsledků na něj kliknout, jakmile budete mít k dispozici připojení k internetu.

 
                                 

 

 

 

 

Jak odstartovat?

Start trati se nachází vpravo od okénka občerstvení U Abrahámka (GPS 49.481778,17.090194), kde najdete také tyto pokyny a navíc i startovní cedulku. Pokud si chcete trať projít celou, čeká na Vás 12 kontrol.  Po průchodu dvanáctou kontrolou závod končí. Pokud se rozhodnete projít jen část nebo některou z kontrol nenaleznete, nic se neděje a Váš výsledek bude také započítán. Budeme ale rádi za Vaši zpětnou vazbu. Pro odstartování načtěte QR kód cedulky Start a nyní již můžete pokračovat podle mapy na první kontrolu.  

Správný směr přeje tým SK Prostějov – orientační běh.

Verze pro tisk ve formátu .pdf zde

Mapa ve formátu .pdf ke stažení zde a odkaz na ostatní areály v ČR