Otázky pro stavitele klasické trati Marcela Skřivanka

Původně se mělo běžet v prostoru Malého Hradiska a Bukové. O tom, že budeš stavět v tomto prostoru jsi věděl asi 2 roky. Správce lesa však zhruba dva měsíce před akcí závody zakázal. Co to pro tebe znamenalo?

MS: Práci na stavbě tratí jsem opravdu začal téměř před dvěma lety, ale zakrátko jsem je přerušil, protože bylo rozhodnuto o posunutí termínu závodu o rok. Od jara jsem na tratích opět začal pracovat. Informace mě zastihla v době, kdy jsem měl vymyšlenou základní koncepci tratí a postavené rozhodující postupy. Přesun závodu do nového prostoru znamenal začít znovu a díky krátkému času na přípravu se věnovat, kromě zaměstnání, jen stavbě tratí.

Závod byl přesunut do prostorů Kladecka. Jak se ti pracovalo s výrazně jiným terénem, ve kterém se navíc v nedávné době běželo poměrně dost závodů včetně MČR na klasické trati?

MS: Nejobtížnější bylo nestavět stejné tratě, jaké tu již byly, zvláště když les neobsahuje příliš objektů pro umístění kontrol. Výhodou byla znalost lesa ze stavby tratí pro Mistrovství světa neslyšících, který se od té doby příliš nezměnil.

Bude to jen o fyzické kondici?

MS: Fyzická kondice bude v tomto terénu jistě hrát významnou roli, ale snažil jsem se závodníkům připravit tratě, které budou zejména o volbách postupů.

Jak rychlé tratě budou závodníky čekat?

MS: Vzhledem k výraznému převýšení budou tratě pomalejší, to ale neznamená, že by závodníky nečekaly pasáže, kde se dá běžet opravdu rychle.

Tipneš si kdo vyhraje v hlavních kategoriích a za jaký čas?

MS: Nechci nikoho favorizovat, vyhrají jistě ti nejlepší. Věřím, že se časy vítězů budou pohybovat okolo směrných časů. Výhodou při stanovení parametrů tratí byla znalost dosahovaných časů při Mistrovství ČR.

Obligátní otázka. Máš chuť zaběhnout si svoji trať?

MS: Ano. Díky časové tísni jsem z tratí proběhl jen některé postupy a to, co jsem proběhl, mě doopravdy bavilo.

Je něco, co bys závodníkům poradil?

MS: Odvahu.