ČSOS

Mapový trénink přihlášky


Štafety - JPV


Hanácká oblast


SMSOS

Facebook Instagram

Lucifer

OOS SK Prostějov

SK Prostějov

Geodetika

Olomoucký kraj
Finančně přispívá na celoroční sportovní činnost

Prostějov

TOPlist
Novinky:

12. 12. 13 - Rozpis na tradiční Silvestrovský běh 2013, více informací zde.

8. 12. 13 - Výsledky Mikulášského orienťáku 2013.

5. 12. 13 - Pokyny a startovky (kategorie, oddíly ) na 25. ročník Mikulášského orienťáku.

26. 11. 13 - Za 258 dnů bude startovat již 19. Akademické mistrovství světa v orientačním běhu a přípravy jsou v plném proudu. Vůbec poprvé se bude bojovat o pět sad medailí (ke klasice, sprintu, krátké trati a klasickým štafetám přibudou nově smíšené sprintové štafety) a o návrh medailí jsme požádali naši biatlonovou superstar Gabrielu Soukalovou, která s naší nabídkou souhlasila a pustila se do práce o čemž informuje i celostátní tisk. Rozhovor, nejen o medailích pro orienťák, s Gabrielou bude moci najít v dalším čísle "Novinek AMS", které vyjdou kolem Vánoc a budou lehce dostupné i na webové stránce AMS.

7. 11. 13 - Mistrovství Švýcarska tříčlenných týmů


Podobně jako vloni se naši závodníci vypravili do štafetové země číslo jedna – do Švýcarska, aby se pokusili uspět na 64. mistrovství Švýcarska tříčlenných týmů. A to se podařilo! Zkušenější kluci, kteří běželi ve složení OndrisPepisOtík vybojovali skvělé 2.místo, holky, pro které to byla premiéra při které běžely ve složení Verča – Terča Jan - Sabča skončily na výborném 5.místě!

Podobně jako loni jsme absolvovali dva tréninky, letos jsme zahajovali tréninkem, který pro nás připravil 4 násobný mistr světa Daniel Hubmann v okolí Bernu. Rozcvička, dva sedmisetmetrové fantované úseky se společným startem a poté mapový koridor – to byla náplň tréninku. Druhým tréninkem byl pak nácvik taktiky na nedělní závod. Opět jsme nezapomněli na drobnou poznávačku okolí – nejprve vycházka v okolí Grindenwaldu pod majestátním Eigrem a v sobotu jsme po loňském královi hor Pilátovi tentokrát, opět pomocí zubačky, zdolali královnu hor Rigi.

Závod samotný byl v menších kopcích než loni, zde můžete najít postupy Ondry a Pepy. Strategie a postupy vítězného týmu bratří Hubmannů na 2DRerun.

Výsledky a fotogalerie Dušana Vystavěla z celé akce.

30. 9. 13 - Byly spuštěny stránky závodů 3.HŽP a závodu štafet na Suchém v sobotu 12.10.2013

30. 9. 13 - Ve výborných výkonech pokračovali naši dorostenci na víkendovém Mistrovství republiky i v nedělním závodě družstev. Po sobotním 4. místu kluků a 15. místu holek vybojovala absolutně nejmladší sestava ve startovním poli ve složení Josef Kočí – Tereza Soldánová – Vojtěch Otruba – Sabina Pilcová – Otakar Hirš – Veronika Grycová a Ondřej Vystavěl vynikající 8. místo! Drobné chybičky by sice na svém výkonu našel každý, nicméně VŠICHNI členové družstva zaslouží obrovskou pochvalu za předvedené výkony. Všichni bojovali jako lvi, nikdo neudělal žádný „zásek“ a tak můžeme být velmi spokojeni . A vzhledem k tomu, že všichni členové můžou běžet v dorostenecké kategorii ještě dva až tři šampionáty věříme, že tento úspěch naše mladé naděje hodně povzbudí a tak se v budoucnu můžeme dočkat ještě lepšího výsledku – a třeba už za rok v Plzni.
Bitva o 8. místo (PGP, ASU, JPV)

28. 9. 13 - Famozního úspěchu dosáhla mladá dravá štafeta dorostenců SK Prostějov ve složení (Pepa Kočí, Otík Hirš, Ondra Vystavěl) na MČR štafet v Jablonci. Hoši vybojovali krásné 4. místo pouhých 24 sekund za bronzovou příčkou. Velká gratulace.

23. 9. 13 - O víkendu proběhla na Rejvíze vrcholná akce sezony - Mistrovství ČR na klasické trati. V sobotním semifinále se podařilo Ondrovi vyhrát svoji kvalifikační skupinu v kategorii H16. Stal se tak historicky prvním závodníkem SK Prostějov, kterému se to povedlo. V nedělním finále na fyzicky náročné trati Ondra vybojoval krásné 6. místo pro SK Prostějov. V první polovině závodu to dokonce vypadalo na jasnou medaili, bohužel v té druhé chybělo trochu štěstí. Příště to už určitě vyjde. Druhým nejúspěšnějším závodníkem našeho oddílu byl Luboš Jeřábek na 7. místě v katgorii H50.

23. 9. 13 - Pro příští rok bude mít SK Prostějov 5 závodníků s licencí A. Žebříčku A v kategorii H16 si ji bez problémů zajistili 6. místem Ondra a 17. Pepa. V žebříčku B Morava si ji vyběhli v kategorii D16 1. místem Terka, 4. Sabča a Radim 2. místem v H20.

6. 9. 13 - Byl vydán plán středečních a pátečních mapových tréninků.

15. 8. 13 - Redaktor týdeníku 5+2 navštívil náš trénink v Čechách pod Kosířem a napsal o nás článek.

9. 8. 13 - Oddílové oblečení na sprint

Ondra Vystavěl a Pepa Kočí navrhli oddílové tilko a kraťasy na sprinty a běhání mimo terén. Objednávky zájemců přijímá Ondra.

26. 7. 13 - Nabídka závodu na 3000m v Olomouci ve středu 28.srpna 2013. Informace zde.

8. 7. 13 - Stříbo z MS v TRAIL-OPavel Dudík vybojoval na MS v TRAIL-O ve Finsku v kategorii para stříbrnou medaiili. Jeho syn Petr pak pěkné 11. místo v kategorii open. Zde jsou výsledky para a open.

8. 7. 13 - JWOC a JWOC TOUR

Naše početná výprava SK Prostějov se minulý týden zúčastnila juniorského mistrovství světa 2013 a mohutně fandila našim mladým reprezentantům. Současně jsme závodili i na 6-denních doprovodných závodech. Získali jsme několik cenných umístění v A-kategoriích a spoustu medailí v B-kategoriích. Zde se můžete podívat na naše výsledky.

26. 6. 13 - Ve Zlínském kraji se tento týden koná 6.LODM. Pepa Kočí vybojoval ve včerejším závodě štafet dvojic bronzovou medaili. Štafetu běžel společně s Terkou Janošíkovou. Fotogalerie Dušana Vystavěla - první část, druhá část.

24. 6. 13 - Výsledky Svatojánského běhu v Prostějově. Závod ozdobil svojí účastí jeden z předních českých vytrvalců etiopského původu Mulugeta Serbessa. Ten si v klidu doběh pro vítezství v rámci přípravy na sobotní Olomoucký 1/2M. Fotogalerie Oldy Chábery.

10. 6. 13 - Propozice na Svatojánský běh v Prostějově 21.6.2013.

10. 6. 13 - Tiomila 2013

- zpráva
- fotogalerie
- video na you tube

10. 6. 13 - Jarní sezóna těsně před koncem

Do skončení jarní části sezóny sice ještě zbývá několik závodů, přesto přinášíme přehled našich výsledků (zejména dorostenců a žáků) Výborně si vedou především Terka a Sabča v žebříčku B, když v kategorii D16 jsou po šesti závodech na 1. a 3.místě a dále pak Ondra, který je v žebříčku A na celkově 6.místě. Rovněž i Pepovo 14.místo je slušné, stejně tak jako druhá místa Vojty (H16B) a Radima (H18B) v moravském žebříčku, jejich šance na zisk licence A však již, bohužel, nejsou moc velké. Na 6.LODM, která proběhne od 23. do 26.6. ve Zlínském kraji se nominoval v kategorii starších žáků Pepa. Sabča s Ondrou zůstali v pozici necestujících náhradníků. Naprostým propadákem je však naše průběžné umístění – až 9.místo v oblastní soutěži družstev žactva. Toto špatné umístění není až tak dílem toho, že by naši žáci běhali až tak špatně, ale spíše toho, že jsme jarní část sezóny nezvládli logisticky – žáci na oblastní závody ani moc nejezdili …. Řečeno hantýrkou Formule 1 – z úrovně McLarenu, jsme se dostali na úroveň Caterhamu , na podzim se musíme snažit aby to vytáhli alespoň na úroveň Sauberu

19. 5. 13 - Výsledky a fotogalerie sprintového závodu o cenu města Štramberka.

15. 5. 13 - Pozvánka na sobotní podvečerní Sprintový pohár o cenu města Štramberka + několik fotek z prostoru závodu od Dušana Vystavěla.

13. 5. 13 - Veškeré informace o KFPS 2013 jsou na stránkách závodu.

7. 5. 13 - Rozpis na Přebor škol v orientačním běhu 2013 (Krajské finále – OLOMOUCKÝ KRAJ) a na Sprintový pohár o cenu města Štramberka.

5. 5. 13 - Czech Lions na TIOMILE 2013 obsadily 30., 60., 105. a 190 místo z celkem 302 štafet.

3. 5. 13 - Czech Lions (Junior O-Sport) před Tiomilou mohutně fandili českému hokejovému týmu na MS ve Švédsku a vyfotili se i s legendárním Fantomasem.

1. 5. 13 - We are ready for TIOMILA - Czech Lions (Junior O-Sport).

29. 4. 13 - V sobotu se ve Zdětíně konaly závody v letním biatlonu. Závodů se zúčastnili i 2 členové našeho oddílu a Terka Jánošíková z UOL. V dopoledním závodě byli Ondra 2., Pepa 8., Terka 3. Odpoledne Ondra 5. (uvolnilo se mu mířidlo :-(, Terka opět 3., Pepa už neběžel.


28. 4. 13 - O víkendu se ve Švédsku konal trail-O. Byl součástí nominace na dvě zbylá místa v letošní reprezentaci. Petr Dudík si vybojoval účast na MS ve Finsku a připojil k již dříve nominovanému Pavlovi dudíkovi. Takže 1/3 reprezentantů v trail-O bude z SK Prostějov.

25. 4. 13 - Rozpis KARST CUPu na který to máme blíže, než hlavní pořadatel :-)

19. 4. 13 - Uspořádali jsme Dny orientace v přírodě ve lázních Slatinice za krásného slunečného počasí. Fotogalerie Dušana Vystavěla a výsledky závodu.

5. 4. 13 - Rozpis na Cenu střední Moravy 2013.

5. 4. 13 - Na webových stránkách kvalifikace LODM jsou rozpisy na jednotlivé kvalifikační závody. Termín přihlášek na první závod ve Slatinicích je do středy 10. 4. 2013.

4. 4. 13 - Důležité UPOZORNĚNÍ - ZÍTŘEJŠÍ TRÉNINK tj. v pátek 5.4. se nekoná venku (jak bylo původně plánováno), ale v tělocvičně Sportcentra ddm ve standartní dobu tj. od 16.30 !!! Plán tréninků na první část dubna.

2. 4. 13 - Sněžné Velikonoce

Na dvou frontách, sice od sebe 300 km vzdálených, ale přesto na obou místech většinou po lýtka ve sněhu, bojovali naši zástupci o minulém víkendu.

Na třídenních závodech ve Zlatých Horách se nejvíce dařilo Natálce Lugrové, která v kategorii D14 - kam letos postoupila, vybojovala velmi pěkné 4.místo, když zazářila zejména v závěrečné etapě. Pochvalu však zaslouží všichni závodnici, kteří tyto závody v extrémních podmínkách zdárně dokončili. Zde patří samozřejmě velký dík pořadatelům za to, že nalezli pro závěrečnou etapu ve sněhových závějích férové řešení a závody se uskutečnily s plánovaným počtem etap.

Na druhém konci republiky, u Horažďovic, bojovali Pepa s Ondrou na Mistrovství České republiky v krosu. Oba se sice potýkali s drobným nachlazením a kašlem, ale i přesto z toho nakonec bylo na 3 075 m dlouhé trati slušné 15. a 16.místo. Hlavní byl ale poznatek kde nás (orienťáky) tlačí bota vůči atletům. Ano, v sebězích .....pro příští krosovou sezónu musíme ty seběhy více natrénovat :-) Doplňkovým program bylo absolvování několika tréninků na soustředění pořádané Magnus Orienteering a pár záběrů Jindřichohradecké úzkokolejky :-)

Fotogalerie Dušana Vystavěla zde .

31. 3. 13 - V sobotu se konalo Mistrovství ČR v přespolním běhu ve Střelských Hošticích. V dresu AC Prostějov výborně běželi Pepa Kočí 15., Ondra Vystavěl 16. a na vítěze ztratili jen něco přes minutu.

24. 3. 13 - Ztráty a nálezy při Prvním kufru:

- věci dovezené ze startu: 2 x bunda Magnus Orienteering, 1 x bunda (větrovka) zn. CRAFT velikost XXL
- věci nalezené na shromaždišti: dvoje černé lyžařské rukavice, červený obal na popisník a busolu (bez busoly), fialová igelitová taška s bonboniérou, dvěmi mikinami, svetrem a modrým tričkem
Pokud některé z těchto věcí postrádáte kontaktujte Dušana Vystavěla orienteering@geodetika.cz
+ Štěpán Chvátal má u nás stále běžecké boty, propocovák a čepici z Bratislavy

23. 3. 13 - Výsledky Prvního kufru 2013 v Kovalovicích.

22. 3. 13 - Doplnění pokynů k Prvnímu kufru

1. Vzhledem k větší vzdálenosti na start závodu pořadatel zajistí odvoz věcí (oblečení, obutí, lahve s pitím, ...) ze startu zpět na shromaždiště.

2. Na trati DH10N nebudou použity fáborky, ale "smajlíci". V příloze najdete jednoduchou "smajlíkovou" kuchařku. Každý přihlášený účastník do této kategorie také obdrží 1 výtisk při prezentaci.

21. 3. 13 - Pokyny a startovky (kategorie a oddíly) na První kufr 2013 v Kovalovicích.

20. 3. 13 - Parametry tratí na První kufr. Vzdálenost na start 2,7 km, 85m převýšení, dejte si dostatek času. Kategoriím které mají volné pořadí kontrol doporučujeme vzít si s sebou propisku či fixu pro označení již proběhnutých kontrol, aby nedošlo k opomenutí.

20. 3. 13 - Termín přihlášek na 1. jarní kufr je prodloužen do čtvrtka do 20.00 hod (dospělí 100 Kč, žactvo 60 Kč, HDR+P 40 Kč)

20. 3. 13 - Sprintový trénink se slovenskou juniorskou reprezentací v Olomouci ZRUŠEN!!! Slovenská JRD nepřijede z důvodu zrušení jarního poháru v Hradci Králové. První kufr však rozhodně bude.

11. 3. 13 - Výsledky tréninků ze soustředění v Brodku u Přerova a fotogalerie Dušana Vystavěla ze závodu v Tovačově.

10. 3. 13 - Výsledky nedělního závodu v Mostkovicích a celkové výsledky po 2. etapách.

9. 3. 13 - Výsledky sobotního závodu v Tovačově a startovky na nedělní závod v Mostkovicích.

8. 3. 13 - Pokyny a startovky - (kategorie, oddíly) na finále zimní ligy 2013 v Tovačově a Mostkovicích + parametry traťí na nedělní handicapový závod.

5. 3. 13 - Pepa a Ondra úspěšní v jablonecké hale. Na Halovém mistrovství ČR žáků do 15 let byli v jablonecké hale "Na střelnici" opět úspěšní naši závodníci. Tentokrát byl nakonec lepší Pepa, který časem 10:27,26 obsadil 10.místo. O jedno místo za ním skončil Ondra, který dosáhl času 10:29,72. Pro oba kluky to byla obrovská zkušenost se souboje s českou atletickou špičkou v jejich kategorii. Závod to byl se vším všudy - s plakáty, se svolavatelnou, odchodem na start, představováním závodníků a v neposlední řadě s velice důstojným vyhlašováním vítězů. Fotogalerie Dušana Vystavěla ze závodu.

4. 3. 13 - Pavel Dudík se stal vítězem prvního letošního závodu v Trail - O a tímto vítězstvím si zajistil nominaci na červencové světové mistrovství ve Finském Vuokatti. Petr o ni bude ještě bojovat na dubnových závodech ve Švédsku. Výsledky prvního a druhého závodu.

1. 3. 13 - Byly spušteny stránky nominačních závodů Krajského svazu orientačních sportů Olomouckého kraje na 6. LODM ve Zlínském kraji.

27. 2. 13 - HURÁ! Jaro se blíží ... Rozpis na První jarní kufr. Závod je samozřejmě nejen pro závodníky Hanácké oblasti - upozorňujeme na krátké dojezdové vzdálenosti např. z Brna 43 minut, z Kroměříže 16 minut, ze Zlína 34 minut, ... Těšíme se na Vaši účast a děkujeme těm co se již přihlásili :-). Za OOS SK Prostejov Dušan & Šola

20. 2. 13 - Nominační kriteria na 6.LODM ve Zlínském kraji schválené expertní skupinou včetně 4 mapek zakazaných prostorů (Bělecký Mlýn, Slatinice, Štramberk, Rovensko) a informační zpravodaj žáků se seznamem akcí a způsobem nominace na Vyzývací pohár.

18. 2. 13 - Ondra krajským přeborníkem na 800 m v hale. V pátek 15. února na krajském přeboru staršího žactva v olomoucké hale vybojoval Ondra zlatou medaili časem 2:28.66.

10. 2. 13 - Ondra vybojoval stříbrnou medaili na MMaS v atletice!

V závodě Mistrovství Moravy a Slezska, které proběhlo o víkendu v bratislavské hale Elán vybojoval v kategorii starších žáků 3000 m Ondra Vystavěl vynikajícím časem 10:30,30 nádherné 2. místo a stříbrnou medaili! Výsledky závodu a fotogalerie Klárky Fajkusové + nedělní výsledky zimní ligy Valentýnský Sporko

7. 2. 13 - Členové SK Prostějov Ondra a Otri fandili českému biatlonu na Mistrovství světa v Novém Městě na Moravě společně s dalšími 27 tisíci fanoušky. Viděli tak nezapomenutelný dramatický závod ve kterém smíšená štafeta vybojovala medaile z prvního závodu mistrovství světa.

5. 2. 13 - O víkendu proběhlo běžecké soustředění na Suchém. Zde jsou výsledky tréninků.

10. 1. 13 - Termínovky běhů 2013 - hala, dráha, mimo dráhu.

7. 1. 13 - První lednovou sobotu se tradičně konal již 34. ročník Zimního běhu přes Kosíř. V závodě na náhradní trati startovalo hodně orienťáků a spousta z nich na sebe upozornila nejen klapáním hřebů po asfaltu, ale i výbornými výsledky. Nejlepšími běžci SK Prostějov byli Radim Perknovský - 12. místo v mužích a Josef Kočí - vítěz juniorské kategorie.

Výsledky a fotogalerie Dušana Vystavěla ze závodu.

4. 1. 13 - Pozvánka na otevřené mapové tréninky spojené s účastí na MMaSv hale v Bratislavě.

3. 1. 13 - Rozpis na finále Zimní ligy (9. - 10. 3. 2013) a pozvánky na soustředění v Brodku u Přerova (9. - 10. 3. 2013) a na zimní soustředění na Suchém v penzionu Athena (1. - 3. 2. 2013).

2. 1. 13 - Výsledky a fotografie Oldy Chábery ze Silvestrovského běhu 2012 v Prostějově.

1. 1. 13 - Archiv novinek roku 2012.

1. 1. 13 - Archiv novinek roku 2011.

1. 1. 13 - Archiv novinek roku 2010.

1. 1. 13 - Archiv novinek roku 2009.